Özgeçmiş

Özğeçmişim

1951 Çanakkale doğumlu olan yetmiş eser sahibi Filiz Tosyalı Yazar-Konuşmacı-Yaşam Koçu. İstanbul İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi mezunu. Evli, iki çocuk, üç de torun sahibi.

Doğanın Öyküsü, Dinler ve Irklar Tarihi, Manager Kinder Garden, Denge The International Coaching Academy, International Coaching Life, Torrance Enstitusu Üstün Zekalılar Eğitimi ve Torrance Adult Advanced Academy ve Computer Media Ingilizce sertifikalarina sahip. İspanyolca konuşur. Yazar aynı zamanda öğretmen eğitimleri ve hafıza teknikleri ile de eğitim hayatına katkıda bulunuyor. Yaz aylarında kendi otelindeki ÇOCUK KAMPINDA “10 elinde 10 beceri çocuklar“ eğitiyor.

Kitapların geliriyle Selahattin Korkmaz İşitme Engelliler Okulu, Yahya Kemal Beyatlı İçerenköy Engelliler Ana Sınıfı Birimleri tamamlandı. Pek çok projede yer aldı. Milliyet Gazetesiyle beraber 17 Yıldır Onur Güvener Öykü Yarışmasını, trafik kazalarına dur demek için devam ettiriyor.

Sabah Gazetesi Bebeğim ve Biz Dergisinin basın desteği ile `Gocuğuma Okuma Aşki Nasıl Veririm projelerini gerçekleştirdi. Yazar, Amerika- Bodrum ve Istanbul’da yasamını sürdürüyor.

Pek çok yazar yetiştirdi.

Resimli kitapları, romanları, eğitim setleri, radyo ve televizyon programları, Doğa Tarihi ve Koçluk eğitimleri, söyleşileri ile tanınan Tosyalı; Milliyet, Güneş, Junior, Binfikir Gazetelerinde köşe yazarlığı yaptı. Çok sayıda ödül alan Tosyalı’nın kitapları, yabancı dillere çevrilerek; Amerika ve Almanya’da yayımlandı.

Ödüllü yazar iki uluslararası derneğin Kurucu Başkanı Kazasker Lions Derneği ve Dusod Derneği.(Dünyaya İnsana Saygı Olanak ve Destek Derneği)